V červnu proběhla v ŠD návštěva dvou školních družin.

ŠD Čistá a ŠD Litomyšl U Školek, které nás navštívili v  rámci projektu modernizace cvičné kuchyňky a počítačové učebny.

Pan učitel P.Teplý zde žáky opět seznámil s počítačovou učebnou a s 3D tiskárnou. Žáci si odnesli drobné dárečky vytisknuté na 3D tiskárně.

Pod vedením p.vychovatelky  H.Frajdlové si žáci  z Čisté ve cvičné kuchyňce udělali ovocné špízy, na kterých si velice pochutnali. Žáci ze školní družiny U Školek si vytvořili voňavé mýdlo dále si vyzkoušeli embosování na lisovacím přístroji  Big shot.

Všichni odjížděli s nadšením a plni nových zážitků.

BAMBINI CUP v DOLNÍM ÚJEZDĚ 2022

Dne 24. 6. 2022 vyrazili vybraní druháci a třeťáci, naši stateční fotbaloví válečníci, dobít zlatý putovní pohár na tradiční turnaj v nedalekém Dolním Újezdě. Z počátku naši chlapci naháněli svými výsledky soupeřům hrůzu a turnaj jsme rozjeli s velkou chutí a odhodláním. V konkurenci základních škol: Dolní Újezd, Budislav, Čistá, Morašice, Vidlatá Seč, Osík a naše ZŠ TRSTĚNICE jsme si vedli více než dobře a obsadili jsme nakonec velmi krásné a cenné 2. místo. V kolektivním sportu platí známé rčení:,, Když se daří týmu, ukáže se i síla jednotlivců´´. Tak tomu bylo i v našem skvělém kolektivu… Pořadatelem turnaje byli oceněni nejlepší hráč týmu: Dominik Částek a nejkvalitnější gólman celého turnaje: Josef Hubinka. Všem chlapcům patří VELKÝ DÍK, UZNÁNÍ a PODĚKOVÁNÍ za jejich příkladné a úspěšné reprezentování školy. I přes některé prohry a slzičky vždy kluci dokázali zvednout hlavu, podat soupeři ruce, popřát si štěstí a úspěch. A o to přeci nejen ve sportu, ale i v běžném životě jde… Na závěr se sluší a patří poděkovat organizátorovi celého turnaje: p. starostovi obce Dolní Újezd, p. řediteli ZŠ a MŠ Dolní Újezd a Fotbalové školičce p. V. Brůny Chobotnička, kteří pro všechny fotbalové talenty připravili nádherné sportovní dopoledne. DĚKUJEME a TĚŠÍME SE na BRZKOU SHLEDANOU.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ ZŠ Trstěnice 2022

Dne 8. června 2022 proběhla na naší škole oblíbená dopravní soutěž. Žáci 4. – 8. ročníku postupně plnili tyto 2 disciplíny: 1) část teoretická – písemný test 20 otázek o silničním provozu + 2) část praktická – jízda na kole, kde bylo úkolem co nejpreciznější a zároveň nejrychlejší zdolání celkem 7 překážek. Devátý ročník vypomohl s organizací soutěže, za což jim patří VELKÉ PODĚKOVÁNÍ, stejně tak jako našemu ochotnému panu školníkovi. VELKÝ DÍK zaslouží i naše vždy ochotné paní asistentky a dámy ze školní jídelny. Z kategorií 4.+5. a 6.-8. ročník jsme pak ocenili vždy nejlepší závodníky – dívky a chlapci. Zaslouženou odměnou pak byla malá sladkost za jejich příkladné a poctivé sportovní nasazení.

Věříme, že se našim žákům čas strávený pohybem líbil a užili si příjemný soutěžní den.

vyhodnocení jednotlivých kategorií:

4. - 5. ročník   DÍVKY

1. místo: Varvara Harbaruk, výsledné skóre: 1:44

2. místo: Sofia Švarcová, výsledné skóre: 1:54

3.-4. místo: Eliška Kuchtová, Zora Sodomková: výsledné skóre: 2:03

4. - 5. ročník   CHLAPCI

1. místo: Michal Šindelář, výsledné skóre: 1:38

2. místo: Jonáš Cacek, výsledné skóre: 1:39

3. místo: Michal Tobek, výsledné skóre: 1:41

6. – 8. ročník  DÍVKY

1. - 2. místo: Eliška Rosendorfová, Jana Stejskalová, výsledné skóre: 1:45

3. – 4. místo: Natálie Mrázková, Štěpánka Češková: výsledné skóre: 1:55

6. – 8. ročník  CHLAPCI

1. místo: Tadeáš Karlík, výsledné skóre: 1:13

2. místo: David Soudek, výsledné skóre: 1:17

3. místo: Jakub Holec, výsledné skóre: 1:26

Ve čtvrtek 26.5.2022 prvňáci navštívili knihovnu v Litomyšli, kde byli pasováni na čtenáře. Mají za sebou rok trénování a ukázali, že si to zaslouží. Blahopřejeme jim a přejeme krásný čas trávený s knížkami.

Beseda s ing. Pavlem Krejsou – hospodářská zvířata

V rámci projektu modernizace počítačové učebny, proběhla v pondělí 30.5. 2022 beseda pro žáky 4. a 5. třídy s předsedou ZD Trstěnice ing. Pavlem Krejsou. Žáci si prostřednictvím poutavé prezentace doplnili vědomosti a získali nové informace z učiva - Ekosystém okolí lidských obydlí (hospodářská zvířata). Po besedě jsme se domluvili na dalším setkání, tentokrát přímo v ZD Trstěnice.

Děkujeme!