DOPRAVNÍ SOUTĚŽ – ´´JÍZDA ZRUČNOSTI´´

Dne 14. 6. 2021 se v naší škole uskutečnila dopravní soutěž. Žáci 4. – 8. ročníku postupně plnili tyto 2 disciplíny: 1) část teoretická – písemný test obsahující 20 otázek o silničním provozu + 2) část praktická – jízda na kole, kde bylo úkolem co nejrychlejší a zároveň nejpřesnější zdolání celkem 6 překážek. Devátý ročník byl nápomocen s organizací, za což jim patří VELKÝ DÍK, stejně tak jako našemu oddanému panu školníkovi. Z každého ročníku se pak třem nejlepším dostalo zasloužené odměny v podobě diplomu na památku a sladké odměny za jejich sportovní nasazení.

Věříme, že se žákům čas strávený pohybem líbil a užili si příjemné soutěžní odpoledne.

vyhodnocení jednotlivých ročníků:

1) Michal Tobek, výsledné skóre: 1:55

2) Sabina Žroutová, výsledné skóre: 2:01

3) Sofia Švarcová, výsledné skóre: 2:04

1) Filip Částek, výsledné skóre: 1:19

2) Vilém Pecháček, výsledné skóre: 1:21

3) Josef Kuchta, výsledné skóre: 1:33

1) Jan Tobek: výsledné skóre: 1:26

2) Dominik Němec: výsledné skóre: 1:32

3) Vítězslav Koller: výsledné skóre: 1:41

1) Štěpánka Češková: výsledné skóre: 1:30

2) Ela Šindelářová: výsledné skóre: 1:44

3) Filip Šponar: výsledné skóre: 1:48

1.-2. Jakub Hárovník + Ondřej Vojáček: výsledné skóre: 1:11

3.-4. Markéta Kmošková + Daniel Pekárik: výsledné skóre: 1:24

KURZ PEČENÍ CHLEBA V TRSTĚNICI

Dne 15. 6. 2021 se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili velmi poučného a informacemi nabitého kurzu, jenž byl věnován tématu: Od zrníčka obilí po pecen chleba. Za přítomnosti profesionálního mistra pekaře jsme mohli nahlédnout do tajů tohoto trošku opomíjeného, ale tradičního řemesla a vyzkoušet si, jak se hněte těsto, ukládá chléb do ošatky na vykynutí, plete vánočka apod. Samotní žáci si pak nakonec připravili k upečení 2 plechy rohlíků a následující den jsme si ráno mohli dopřát jedinečnou ochutnávku vlastních výrobků – podávala se vánočka zdobená sezamem, voňavý a chutný chléb a samozřejmě dětmi vyrobené a křupavé rohlíčky. Chuť a vůně domácího pečiva byla jedinečná a všem DOPORUČUJEME!

Velké uznání patří rodině Kmoškových, kteří se o nás po celou dobu kurzu velmi pohostinně starali a výrazně tak pomohli celkové organizaci kurzu.

DĚKUJEME a budeme se těšit na další spolupráci.

Beseda v počítačové učebně

V pondělí 14.6. 2021 si v počítačové učebně pro žáky 4. a 5. třídy připravil velice poutavou prezentaci s poznáváním polních plodin předseda představenstva ZD TRSTĚNICE Ing. Krejsa Pavel. Žáci si na základě prezentace, názorných příkladů a čerstvě utržených polních plodin rozšířili a upevnili vědomosti z učiva Ekosystém pole. Aktivně se zapojili do konverzace, pokládali zvídavé otázky a na závěr obdrželi od pana předsedy pěkný dárek.

Mgr. Šárka Dufková

Žáci 4. a 5. třídy