Dne 21. 9. 2021 navštívili žáci 3. a 4. ročníku Středisko volného času v Litomyšli, kde na ně čekala v rámci projektu Evropský týden mobility přednáška od BESIPU. Nejdříve jsme si poslechli velice poutavou a pestrou přednášku o bezpečnosti na silnici a poté jsme se přesunuli na dopravní hřiště. Žáci si zapůjčili nová moderní kola a koloběžky a mohli si vyzkoušet jízdu v plném provozu. Pár chybiček se vyskytlo, ale všichni si to náramně užili.
Vopařilová L.

Pasování na čtenáře

Na počátku letošního školního roku jsme byli pozvání do Městské knihovny v Litomyšli k slavnostnímu pasování žáků na čtenáře. Knihovna ve spolupráci se studentkami SpgŠ Litomyšl připravila dětem příjemné dopoledne. Žáčci s pomocí pohádkových průvodců, plnili úkoly založené především na osvojené dovednosti – čtení. Dopolednem je provázela Maková panenka, Křemílek a Vochomůrka, víla Amálka a další. Odměnou za splněné úkoly jim bylo slavnostní pasování na čtenáře, předání knihy, která byla vydána pouze pro tyto účely pasování a na rok předplacené průkazky do litomyšlské knihovny.                                                Mgr. Jana Holcová

Zářijové setkání prvňáků s deváťáky

Naši prvňáci hned druhý den školy zažili příjemnou návštěvu. Do třídy za nimi přišli jejich noví spolužáci z 9. třídy. Nejdříve se všichni společně okukovali, ale brzy už společně procházeli a objevovali tajná zákoutí naší krásné školy. Kdo nebyl zrovna na výpravě, tvořil ve třídě společné dílo z otisků dlaní. Celou návštěvu zakončili společným hraním na koberci, kde vyrostly vysoké stavby z kostek a nových stavebnic. Všichni už se těšíme na příští společné setkání.

Ukončení školního roku se neobešlo bez tradičního slavnostního zakončení, při kterém byli oceněni nejlepší žáci jednotlivých ročníků, nejlepší žák školy a předány pamětní listy žákům 9. ročníku.

Přejeme všem našim absolventům hodně úspěchů a štěstí při dalším studiu, ať zúročí vše, co se u nás naučili, a na nových školách najdou prima učitele i nové kamarády. Všem ostatním přejeme příjemné léto! Budeme se na Vás těšit opět 1. září.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ – ´´JÍZDA ZRUČNOSTI´´

Dne 14. 6. 2021 se v naší škole uskutečnila dopravní soutěž. Žáci 4. – 8. ročníku postupně plnili tyto 2 disciplíny: 1) část teoretická – písemný test obsahující 20 otázek o silničním provozu + 2) část praktická – jízda na kole, kde bylo úkolem co nejrychlejší a zároveň nejpřesnější zdolání celkem 6 překážek. Devátý ročník byl nápomocen s organizací, za což jim patří VELKÝ DÍK, stejně tak jako našemu oddanému panu školníkovi. Z každého ročníku se pak třem nejlepším dostalo zasloužené odměny v podobě diplomu na památku a sladké odměny za jejich sportovní nasazení.

Věříme, že se žákům čas strávený pohybem líbil a užili si příjemné soutěžní odpoledne.

vyhodnocení jednotlivých ročníků:

1) Michal Tobek, výsledné skóre: 1:55