exkurze ve firmě SKM Litomyšl

Dne 15. listopadu 2021 se 8. a 9. ročník ZŠ a MŠ Trstěnice účastnil exkurze ve firmě SKM v Litomyšli. Firma se specializuje na realizaci jednoúčelových strojů a zařízení pro obory strojírenského, automobilového, stavebního i spotřebního průmyslu. Navrhují montážní pracoviště, systémy a linky, robotické buňky, stroje pro třískové obrábění, dávkovací zařízení, kontrolní a testovací stroje či speciální strojní zařízení.

Zejména chlapci byli zaujati produkty, které byly na pracovištích aktuálně realizovány. Žáci pochopili, že menší firma musí svým zákazníkům nabídnout vysoce kvalitní služby, komplexnost a vysokou odbornost a specializaci. Na jednotlivých výrobních stanovištích osmáci i deváťáci viděli v praxi, že výrobní procesy jsou mimo jiné založeny a dlouholeté tradici, spolupráci se zahraničním a principech, jakými jsou odpovědnost, nadšení pro daný úkol a respektování priorit zákazníka.

Očividně vysoký standard, kladený na všechny zaměstnance, kvalita a přesnost vedla zájemce o technické obory k diskuzi, zda by byli jako uchazeči o pracovní pozici dostatečně kreativní, svědomití, zruční a přemýšliví.

Děkujeme vedení společnosti SKM za možnost prohlídky.

 Markéta Hronová