Vánoční výlet

Dne 8.12.2022 se děti z MŠ i žáci ZŠ vydali dvěma autobusy na vánoční výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Zde jsme navštívili rodinnou firmu na výrobu svíček Unipar, která již od roku 1992 vyrábí zdobené svíčky individuální technologií Unipar. Prohlédli jsme si neobvyklou výrobu svíček, nahlédli do galerie limitovaných edicí vyráběných pro světoznámé zákazníky a v prodejně zakoupili dárečky v podobě svíček. Všichni jsme také mohli vlastnoručně dotvořit jednu plovoucí svíčku ponořením do poslední vrstvy glazury. Odtud jsme se přemístili do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Zde jsme absolvovali program Vánoce na dědině s ukázkami zimních prací, přípravy Vánoc v dobách minulých a zvyklostí spojených s adventem a Vánocemi. Některé ukázky byly velmi autentické a občas jsme měli pocit, že se opravdu nacházíme v době o pár desítek let zpátky. Potkali jsme zde i Mikuláše s čertem a andělem či svatou Lucii. Rovněž jsme prožili část hodiny v tehdejší škole. Naladěni vánoční atmosférou jsme se poměrně pozdě vraceli zpět domů.