Velikonoce – od pondělí do pondělí (4. třída)

IMG_20230329_091636

Ve středu 29 .3. 2023 jsme se vydali na Mikšíkův statek, kde pro nás paní Kmošková připravila velice poutavý program zaměřený na velikonoční svátky (tzv. Pašijový týden). Seznámili jsme se s pojmenováním jednotlivých dnů (Květná neděle, Modré pondělí, Šedivé úterý, Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota) a se zvyky, které se mají dodržovat. Měli jsme možnost, vyzkoušet si mnohé aktivity, která se v daný den provádějí (úklid domu – hra ve skupinkách, sbírání a poznávání bylinek, malování kraslic – sestavení skládačky kraslice, vytvoření a upečení jidášků z připraveného těsta, aj.). I přes nepříznivé, chladné počasí jsme si program velice užili a skvělou tečkou nakonec byly čerstvě upečené jidášky, na kterých jsme si moc pochutnali.

Moc děkujeme paní Kmoškové za krásný program, pohostinnost, čas, který s námi trávila a budeme se těšit na další setkání.