Pojďte s námi pěšky do školy!

EVROPSKÝTÝDENMOBILITY (ETM) se každoročně koná v termínu 16.–22. září. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. ETM je ideální příležitostí pro obyvatele cíleně vyzkoušet alternativní způsoby dopravy a užít si výsady městského prostředí bez automobilů.

Vítané jsou všechny aktivity na podporu veřejné dopravy, chůze, cyklistiky i dalších forem aktivní a udržitelné městské mobility.

V rámci ETM bychom se chtěli připojit k tradiční podzimní výzvě 
Pojďte s námi pěšky do školy!, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tady bude.

Vyhlašujeme tedy týdenní výzvu pro všechny, kteří se chtějí připojit. Zapojte se do záchrany planety Země a vyměňte auto za nohy. Můžete chodit, šlapat na kole, odrážet se na kolobrndě nebo třeba na skejtu. Každý, kdo se v týdnu od 18. do 22.9.2023 do výzvy zapojí, nahlásí počet km své třídní učitelce. Schválně kolik kilometrů společně nachodíme a aktivně najezdíme, a hlavně kolik celkově ušetříme škodlivých látek z výfuků aut?