09.03. 20Na farmě

„NA FARMĚ“

Na konci února se jako již tradičně konal dětský karneval, který se k večeru proměnil v maškarní ples pro dospělé. Letošní téma znělo „NA FARMĚ“. Tělocvična školy se tedy na chvíli proměnila v selské stavení se stájí, jež bylo kolem dokola lemováno poli. Nechyběly ani stánky s tradičními výrobky. Na této „farmě“ měli učitelé, oděni do kostýmů, pro děti připravené zajímavé soutěže a tombolu. Na karnevalu byly k vidění roztodivné masky a ty nejlepší a nejoriginálnější z nich byly na závěr odměněny. Odpolední i večerní akce se velmi povedla a pobavili se na ní malí i velcí.                        Foto karneval zde. Foto maškarní ples zde.

Letem světem oborem

V úterý 3. 3. navštívili žáci 9. ročníku již počtvrté SOŠ a SOU v Poličce, kde se zúčastnili projektu, jenž má žáky základních škol seznámit s gastronomickými obory, které je možné studovat. Tentokrát bylo celé odpoledne zaměřeno na Mexiko a mexickou kuchyni. Nedříve proběhla krátká přednáška, kde se žáci seznámili se základními informacemi a následně si pokrmy sami nanormovali. Poté se již všichni přesunuli do cvičné kuchyně, kde si celé menu sami uvařili. Odpoledne bylo velmi příjemné, žáci se toho spoustu naučili a na závěr mohli připravené pokrmy zkonzumovat. Foto zde.

Recitační soutěž

V únoru proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže s názvem Dětská scéna. Žáci si připravili zajímavé texty, které přednesli porotě. Nejlepší z nich byli oceněni a vysláni do oblastního kola v Litomyšli. I zde jsme zaznamenali velké úspěchy. Kategorii žáků druhých a třetích tříd ovládla Dorotka Doležalová, v následující kategorii zase uspěl Vilda Pecháček. Oba tito šikovní recitátoři postoupili do okresního kola, které se bude konat v polovině března ve Svitavách. Foto zde.

Návštěva knihovny

V úterý 25. února jsme jeli autobusem do Městské knihovny v Litomyšli. V knihovně nás přivítala spisovatelka Veronika Válková. Chvíli jsme si s ní povídali. Poté vyvolávala žáky, aby popsali její hrnek s kávou. Pak nás rozdělila do čtyř skupin a měli jsme zodpovědět několik otázek o Karlu IV. Na závěr paní Válková četla z knihy o Karlu IV., kterou sama napsala. Po příjemně stráveném dopoledni v Litomyšli jsme se autobusem vrátili zpět do školy.

Lucie Benešová, 4. ročník

Foto zde.

Divadélko pro školy

Před prázdninami k nám opět zavítali herci z hradeckého Divadélka pro školy, kteří nás každoročně navštěvují a přinášejí nová představení pro malé i větší diváky. Letos nám přivezli dvě představení, pro menší žáky Pohádky z našeho statku a pro větší Divadelní učebnici aneb České divadlo 20. století. Obě představení byla velmi zábavná a poučná. Malí i velcí diváci se po celou dobu dobře bavili, a to i díky tomu, že oba herci byli opravdovými mistry improvizace a dokázali je skvěle vtáhnout do děje. Už teď se těšíme, co si pro nás hradecké divadélko připraví napřesrok. Foto zde.