Pozvánka na seminář pro rodiče – „Digiděti“ - úterý 4. února 2020 od 16.00 do 19.00 hod. v aule gymnázia v Litomyšli

Jak najít rovnováhu v dnešním digitálním světě?

Co děti na internetu a sociálních sítích tak láká a proč jsou pro ně důležité?

Jak vyvážit čas, kdy je vaše dítě online a offline?

Na vše, co potřebujete vědět o online světě vašich dětí, vám odpoví seminář pod vedením zkušených lektorek Mgr. Karolíny Presové a Mgr. Radky Kůřilové z projektu Replug me.

Seminář je hrazen z projektu MAP II a je zcela zdarma. Přihlásit se na něj můžete prostřednictvím odkazu na webových stránkách naší školy.

Lyžařský výcvik

V termínu od 9. do 12. ledna se podařilo po delší době uskutečnit lyžařský výcvik spojený s přenocováním. Ubytovaní jsme byli na chatě Orientka v Jeseníkách. První den instruktorka Lea prověřila lyžařské dovednosti jednotlivých účastníků, aby věděla, komu je třeba věnovat se víc a komu méně. Druhý den už vyvezla všechny lyžaře na sjezdovku. Pro některé byla první jízda pořádný oříšek, neboť dva žáci stáli na lyžích opravdu poprvé. Nicméně i ti se naučili lyžovat a lyžování si užili. Počasí se také vydařilo. Od prvního dne se počasí postupně zlepšovalo a poslední den se ukázalo i sluníčko. Na chatě nám dobře vařili, 5 x denně jsme měli připravená chutná jídla. Ani o zábavu večer nebyla nouze. Dvakrát jsme byli v bazénu a v sauně, jednou jsme hráli airsoft a různé hry na sněhu. Rovněž v noci si všichni chtěli společně strávený čas pořádně užít a ranní vstávání pak bylo obtížné. Dá se říct, že se „lyžák“ vydařil. Důležité je, že se nikdo vážně nezranil a všichni si pořádně zalyžovali. Foto zde.

English breakfast u čtvrťáků

Jak vydatná je tradični anglická snídaně jsme měli možnost vyzkoušet si toto úterý. Vyzbrojeni lžícemi, lžičkami a vidličkami jsme se pustili do toustů, smažených vajíček, fazolí, párečků či sladké marmelády. Ochutnali jsme černý čaj i v kombinaci s mlékem...a svačinu z domova jsme si tentokrát v tašce nechali o něco déle. Foto zde.