Matematický klokan 2020

Ve čtvrtek a pátek 12. a 13. listopadu se žáci od 4. do 9. ročníku zúčastnili online soutěže Matematický klokan 2020. Otázky byly hodnoceny třemi, čtyřmi nebo pěti body podle obtížnosti, za nezodpovězenou otázku byly nula za špatně zodpovězenou -1 bod. Pátý až devátý ročník mohl dosáhnout 120 bodů ( 24 bodů dostali žáci na začátku), čtvrtý ročník mohl dosáhnout 90ti bodů ( 18 bodů na začátku). V jednotlivých kategoriích se na prvních třech místech umístili:

Cvrček

1.     Anna Vopařilová 79 b.

2.     Dorota Doležalová 62 b.

3.     Michal Tobek 37 b.

Klokánek

1.     Jakub Holec 85 b.

2.     Eliška Rosendorfová 82 b.

3.     Dominik Němec 67 b.

Benjamín

1.     Daniel Pekárik 80 b.

2.     Jakub Hárovník 78 b.

3.     Lukáš Sigl 66 b.

Kadet

1.     Veronika Hubinková 52 b.

2.     Dominika Jůzová 46 b.

3.     Kateřina Šotolová a Václav Mrázek 38 b.

Chtěli bychom poděkovat všem níže uvedeným sponzorům za poskytnutí finančních darů, které poslouží k  zakoupení didaktických pomůcek a her pro žáky školy.  O jejich využití Vás budeme informovat. Děkujeme.

Zemědělské družstvo Trstěnice
Obec Chmelík
Obec Čistá
Stavitelství Jokeš, spol. s.r.o.

16.09. 20Bambini cup

Dne 10.9.2020 jsme s žáky 2. a 3. ročníku vyrazili na Bambini cup do Dolního Újezd.

Hráli jsme 4 zápasy,ale soupeři byli silní. Sice se nám nepodařilo umístit jako tým, ale dovezli jsme 2 individuální ocenění. Nejlepším brankářem  turnaje byl Josef Doležal (2. ročník) a nejlepší týmový hráč byl Dominik Částek (2. ročník). Celý turnaj si kluci moc užili, i když nám počasí nepřálo, tak zakončení bylo super.  Po křtu  nového hřiště na nás čekal výborný řízek. Děkujeme pořadatelům a těšíme se na další ročník. Foto zde.

Pasování na čtenáře

Na počátku letošního školního roku jsme byli pozvání do Městské knihovny v Litomyšli k slavnostnímu pasování žáků na čtenáře. Knihovna ve spolupráci se studentkami SpgŠ Litomyšl připravila dětem příjemné dopoledne. Žáčci s pomocí pohádkových průvodců, plnili úkoly založené především na osvojené dovednosti – čtení. Měli za úkol poznat podle vůně různé druhy koření, vyluštit z básniček pohádkovou postavu, rozpoznat správné roční období a další. Odměnou jim bylo slavnostní pasování na čtenáře, předání knihy, která byla vydána pouze pro tyto účely pasování a na rok předplacené průkazky do litomyšlské knihovny. Počasí nám přálo, a tak byla zmrzlina sladkou tečkou za tímto krásným dopolednem. Mgr. Jana Holcová Foto zde.

Letošní zahájení školního roku nám překazil déšť a bezpečnostní opatření. Kvůli dešti jsme se nemohli sejít všichni venku, kvůli hygienickým opatřením ani v uzavřeném prostoru, proto žáci zahájili školní rok se svými třídními učiteli ve třídách. Pouze prvňáčci mohli za přítomnosti rodičů absolvovat slavnostní přivítací rituál. Všem žákům školy přejeme úspěšný školní rok prožitý ve školních lavicích se svými učiteli a kamarády. Foto zde.