Letos se žáci 8. a 9. ročníku konečně účastnili Přírodovědného klokana v obvyklé formě. V rámci výuky v rozsahu jedné vyučovací hodiny odpovídali písemně na více než dvacet otázek zejména z oblasti, přírodopisu, zeměpisu a fyziky. Nejlepších bodových zisků v rámci školy dosáhli tito žáci: za osmý ročník Tadeáš Karlík a Ela Šindelářová, za devátý ročník Jakub Havelka a Daniel Pekárik. V rámci Pardubického kraje jsme nevynikli.

08.11. 21Technohrátky

Letošní rok se opět žáci 8. a 9. ročníků účastní Technohrátek. Technohrátky jsou projekt, který nabízí návštěvu středních odborných škol a učilišť s technickým zaměřením v Pardubickém kraji. Díky němu se možní budoucí uchazeči podívají do dílen, učeben a dalších prostor hostitelské školy. Během dopoledne si soutěžně vyzkouší praktické dovednosti a odpoledne je čeká vědomostní kvíz. Za dopolední i odpolední část jsou pro vítěze připraveny velké ovocné dorty. Dorty jsou rozhodně motivační, ale jednoznačně nejdůležitější je seznámení se studijními obory, na které se žáci mohou v případě zájmu hlásit. Letos jsme navštívili VOŠ a SŠ technickou v České Třebové a Střední školu technickou ve Vysokém Mýtě. Již nyní se můžeme těšit na návštěvu a poznání dalších škol.

PROJEKTOVÝ DEN – ´´Stolování v kruhu´´

Dne 4.11.2021 navštívili naši žáci 7. a 8. ročníku SOŠ a SOU v Poličce, kde jsme společně s vyučujícími a studenty místní střední školy strávili velmi poučné a příjemné odpoledne.

Připravený program byl věnovaný švýcarskému národnímu pokrmu – FONDUE - k tomu nám bylo také uzpůsobeno nádherně připravené stolování. Žáci si nejprve vyslechli důležité informace k bezpečnosti na pracovišti, jaké hygienické podmínky musí každý dodržovat, poté jsme se již všichni vrhli do ´´kuchařských hábitů´´ a s chutí se pustili do připravené kuchařské výzvy. Odměnou nám tak byly dvě ´´kulinářské dobroty´´: Kuličky z mletého masa se sýrovým fondue a Tvarohové kuličky s čokoládovým fondue. A co by to bylo za posezení bez řádného přípitku? I ten se dostavil formou vlastnoručně vyrobeného osvěžujícího nápoje. Věříme, že se našim žákům návštěva SOŠ a SOU v Poličce líbila a budeme se těšit na další spolupráci. DĚKUJEME.

Dne 4. listopadu 2021 se žáci 9. ročníku ve Svitavách účastnili workshopu Moje jachta na moři kariéry. Výborně připravené aktivity téměř na celý den měly pomoci i těm nejnerozhodnějším s profesní orientací. Za výborně připravený workshop děkujeme Mgr. Ireně Matějové (Centrum celoživotního vzdělávání Pardubice), která krom skupinových aktivit nabízí i individuální konzultace pro žáky 8. a 9. ročníků.

Den před podzimními prázdninami se v naší škole opět zabydlela strašidla. Nejdříve prováděla svoje magické tance v tělocvičně školy za doprovodu hrozivé hudby, pak se přemístila k ohni za školou a za doprovodu kytar odzpívala několik strašidelných songů. Po krmení strašidel buřty z udírny se strašidla vydala na stezku odvahy. Snědla na co přišla a poté v pozdních nočních hodinách ulehla zpět do svých brlohů. Ráno se strašidla opět proměnila v naše žáky. Nasnídali se a proběhla drakiáda, projektový den a odchod žáků na oběd a na prázdniny.