Návštěva knihovny

V úterý 25. února jsme jeli autobusem do Městské knihovny v Litomyšli. V knihovně nás přivítala spisovatelka Veronika Válková. Chvíli jsme si s ní povídali. Poté vyvolávala žáky, aby popsali její hrnek s kávou. Pak nás rozdělila do čtyř skupin a měli jsme zodpovědět několik otázek o Karlu IV. Na závěr paní Válková četla z knihy o Karlu IV., kterou sama napsala. Po příjemně stráveném dopoledni v Litomyšli jsme se autobusem vrátili zpět do školy.

Lucie Benešová, 4. ročník

Foto zde.

Divadélko pro školy

Před prázdninami k nám opět zavítali herci z hradeckého Divadélka pro školy, kteří nás každoročně navštěvují a přinášejí nová představení pro malé i větší diváky. Letos nám přivezli dvě představení, pro menší žáky Pohádky z našeho statku a pro větší Divadelní učebnici aneb České divadlo 20. století. Obě představení byla velmi zábavná a poučná. Malí i velcí diváci se po celou dobu dobře bavili, a to i díky tomu, že oba herci byli opravdovými mistry improvizace a dokázali je skvěle vtáhnout do děje. Už teď se těšíme, co si pro nás hradecké divadélko připraví napřesrok. Foto zde.

Pozvánka na seminář pro rodiče – „Digiděti“ - úterý 4. února 2020 od 16.00 do 19.00 hod. v aule gymnázia v Litomyšli

Jak najít rovnováhu v dnešním digitálním světě?

Co děti na internetu a sociálních sítích tak láká a proč jsou pro ně důležité?

Jak vyvážit čas, kdy je vaše dítě online a offline?

Na vše, co potřebujete vědět o online světě vašich dětí, vám odpoví seminář pod vedením zkušených lektorek Mgr. Karolíny Presové a Mgr. Radky Kůřilové z projektu Replug me.

Seminář je hrazen z projektu MAP II a je zcela zdarma. Přihlásit se na něj můžete prostřednictvím odkazu na webových stránkách naší školy.