Lyžařský výcvik

V termínu od 9. do 12. ledna se podařilo po delší době uskutečnit lyžařský výcvik spojený s přenocováním. Ubytovaní jsme byli na chatě Orientka v Jeseníkách. První den instruktorka Lea prověřila lyžařské dovednosti jednotlivých účastníků, aby věděla, komu je třeba věnovat se víc a komu méně. Druhý den už vyvezla všechny lyžaře na sjezdovku. Pro některé byla první jízda pořádný oříšek, neboť dva žáci stáli na lyžích opravdu poprvé. Nicméně i ti se naučili lyžovat a lyžování si užili. Počasí se také vydařilo. Od prvního dne se počasí postupně zlepšovalo a poslední den se ukázalo i sluníčko. Na chatě nám dobře vařili, 5 x denně jsme měli připravená chutná jídla. Ani o zábavu večer nebyla nouze. Dvakrát jsme byli v bazénu a v sauně, jednou jsme hráli airsoft a různé hry na sněhu. Rovněž v noci si všichni chtěli společně strávený čas pořádně užít a ranní vstávání pak bylo obtížné. Dá se říct, že se „lyžák“ vydařil. Důležité je, že se nikdo vážně nezranil a všichni si pořádně zalyžovali. Foto zde.

English breakfast u čtvrťáků

Jak vydatná je tradični anglická snídaně jsme měli možnost vyzkoušet si toto úterý. Vyzbrojeni lžícemi, lžičkami a vidličkami jsme se pustili do toustů, smažených vajíček, fazolí, párečků či sladké marmelády. Ochutnali jsme černý čaj i v kombinaci s mlékem...a svačinu z domova jsme si tentokrát v tašce nechali o něco déle. Foto zde.

V odpoledních hodinách dne 12.12.2019 proběhla v tělocvičně školy Vánoční besídka. Po úvodním slovu paní ředitelky Kubešové nastoupily moderátorky z 9. ročníku Vendula Siglová a Pavlína Rosendorfová. Jako první uvedly děti z mateřské školy s krásným vystoupením s Živým betlémem a koledami. Následovali žáci prvního a devátého ročníku s říkadly a společným tancem na píseň Buchet je spousta. Druhý a třetí ročník vystoupil s básněmi a písní Prosinec od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka za doprovodu kytary. Poté se na jevišti objevili čtvrťáci a páťáci s pohádkou O pejskovi a kočičce. Po vystoupení žáků ZUŠ zatancovali tanec z Pomády. Další číslo našeho programu obstaral taneční kroužek. Malé tanečnice předvedly moderní tanec na moderní hudbu. Celou Vánoční besídku zakončil STS - Sbor trstěnických slavíků - zpěvem několika koled a písní Rolničky. Před a po besídce probíhal prodej věcí vytvořených našimi žáky a výtěžek bude věnován dítěti s poruchou příjmu potravy. Foto zde.

Nice to meet you

Naše úvodní setkání s programem eTwinning jsme během prosince úspěšně zakončili. V projektu s názvem Nice to meet you se žáci 4. třídy díky svým znalostem angličtiny seznámili s kamárady ze ZŠ Habovka ze Slovenska. Vzájemně se představili videonahrávkou a prostřednictvím pohlednic si popřáli hezké Vánoce. Moc jsme si to všichni užili! Foto zde.

Projektový den na téma Sametové revoluce

Vzhledem ke třicetiletému výročí Sametové revoluce proběhl na naší škole projektový den, v rámci kterého se měli žáci dozvědět informace, jež vedly k pádu komunistického režimu u nás. Žáci druhého stupně byli rozděleni do skupin a na jednotlivých stanovištích plnili zadané úkoly, za něž získávali klíče, jakožto jeden ze symbolů Sametové revoluce. Celý projekt byl koncipován jako bourání Berlínské zdi, která se na několik desetiletí stala symbolem rozděleného světa. Čím více informací žáci získali, tím více ubývalo ze zdi cihel a bílá místa se plnila hesly, jmény a událostmi spojenými se Sametovou revolucí. Na závěr celého programu si žáci symbolicky zacinkali získanými klíči a společně zazpívali písně Modlitba pro Martu a Jednou budem dál. Foto zde.