V pátek 28.6.2019 v tělocvičně školy proběhlo slavnostní ukončení školního roku 2018/2019. Poslední ročník MŠ byl pasován na prvňáčky. Proběhlo vyhlášení  nejlepších a nejoblíbenějších žáků školy, žáků s vynikajícími úspěchy v soutěžích, nejlepších tříd ve sběru a nejlepších sběračů papíru jednotlivců, a pak přišlo to nejdůležitější - "Šerpování "deváťáků" , podpis do kroniky a závěrečné rozloučení se zaměstnanci školy. Všem přejeme krásné prožití prázdnin a těšíme se na shledání opět v září 2019.

Foto zde.

27.06. 19Bambini cup

První místo v Bambini cupu

Žáci prvního stupně, nižších ročníků se zůčastnili 26.6.2019 fotbalového turnaje Bambini Cup v Dolním Újezdu. Naši školu reprezentovali tak úspěšně, že získali putovní pohár za první místo.

I v letošním roce se naše škola zapojila do sběru papíru a kartonu. Sběr probíhal ve dvou fázích - na podzim a na jaře. Celkem se zrecyklovalo 17 917 kg druhotných surovin. Třídy byly odměněny podle odevzdaných kilogramů a první tři třídy dostaly bonus 900 Kč, 600 Kč a 300 Kč. Všechny třídy dostaly sladkou odměnu od firmy Recycling - kovové odpady a.s.

Soutěž tříd:

třída        kg na žáka         pořadí

1.                131,28               7.

2.                340,21               1.

3.                170,91               3.

4.                137,03               5.

5.                  57,10               9.

6.                174,80               2.

7.                121,59               6.

8.                  71,41               4.

9.                  61,71               8.

Foto zde.

26.06. 19Branný den

Den 25.6.2019 byl zahájen cvičným požárním poplachem s evakuací žáků ze školy v zakouřeném prostoru a námětovým cvičením profesionálních i dobrovolných hasičů s evakuací dvou žáků po schodech v plynových maskách a dvo žáků po vysokozdvižném žebříku z prvního patra.

Druhá část branného dne probíhala na třech stanovištích: ukázka hasičské techniky s výkladem a sportovní disciplíny SDH, první pomoc s výkladem od členek Červeného kříže a na třetím stanovišti si žáci zastříleli ze vzduchovky na dřevěné špalíky.

Třetí část byla věnována brannému závodu družstev. Družstva byla složena z žáků 4. až 9. ročníku. Postupně procházela jednotlivými stanovišti s disciplínami: první pomoc, morseovka, system IZS, hod granátem na cíl, mapa a azimut a balení spacáku. Vítězná tři družstva byla odměněna diplomem.

Branný den se vydařil, i když byla teplota ovzduší vyšší, obzvlášť kolem poledne. Foto zásah hasičů zde. Foto branný den zde.

Školní výlet 18. 6. 2019

V úterý 18. 6. jsme jeli s dětmi 1.-3. ročníku na školní výlet do zábavního parku v Chlumci nad Cidlinou – Fajnparku.

Největší zábavní park ve východních Čechách nabízí různé atrakce (simulaci chůze po Měsíci, království obřího hmyzu, stezku bosých nohou, sopečnou skluzavku, vodní děla, naučnou dinosauří a hmyzí stezku ....).

Děti byly nadšené z mnoha atrakcí, které vyzkoušely. Nechybělo ani občerstvení v podobě limonád, nanuků i nezbytné zakoupení suvenýrů.

Příjemné osvěžení ve stylovém bazénku nám příjemně zpestřilo závěr výletu i dlouhou cestu zpět do Trstěnice. Foto zde.

Více informací: www.fajnpark.cz/ S přáním pěkného dne J. Holcová, L. Jiroutová

Školní výlet Fajnpark - Chlumec nad Cidlinou

Školní výlet očima dětí

Fajnpark

Líbily se mi Ufo cars a Safari cars auta. Byly tam trampolíny, na kterých jsem skákal hodně vysoko. V kině byl horor a já se nebál, líbil se mi. Byl tam dinoprales, dinosauři se mi moc líbily. Koupil jsem dárek pro tatínka. Uvěznil jsem se v kouli, která byla na písku a Míša mi pomohl dostat se ven. Na výletě se mi moc líbilo.

Pepa Kuchta

Výlet Fajnpark

Jeli jsme tři hodiny v autobuse a bylo to hrozně dlouho. Dorazili jsme na místo a dostaly vstupenky. Šli jsme do Hopsálkova. Tam jsme skákali a potom jsme se přesunuli do safari. V safari jsme jely autíčky s Dorotkou a několikrát jsme nabouraly. Potom jsme šli na sopku a do 10d kina a byli jsme na horské dráze. V dinopralese jsme se koukali na dinosaury. Koupili jsme si tam nanuka. Potom jsme šli do Bosálkova a pak jsme se vrátili k autobusu.

Anička Vopařilová

Výlet Fajnpark

Líbilo se mi nejvíce safari auta. Bavilo mě kino, mohli jsme si vybrat mezi hororem a sněhovou dráhou. Měli jsme fajn partu. Jeli jsme i vláčkem, viděli jsme tam dvě houby a berušku. Byli jsme v Bosálkově, tam se mi to moc líbilo, protože jsme chodili bez bot a mohli jsme tam vidět malého osla. Šli jsme i do dinoparku. Hráli jsme si ve skákacím hradu. Skákali jsme na trampolínách. Nakonec jsme mohli do bazénu. Výlet se mi moc líbil a moc jsem si ho užila.

Eliška Kučerová

Výlet Fajnpark

Vyráželi jsme v 8:30 hodin. A do Fajnparku jsme jeli 3 hodiny. Dojeli jsme asi v 10 hodin. A pak jsme byli v Hopsálkově. A tam byly skákací hrady a různé trampolíny. Potom jsme šli do Zvířátkova, kde byla různá autíčka, která měla barvu kůže zvířat. Já a Anička jsme měli nejpomalejší auto. Jelo asi 5 kilometrů v hodině a za námi jelo druhé nejrychlejší. Výlet jsem si moc užila.

Dorotka Doležalová