Letos se naše škola zapojila do projektu Krabice od bot. Tento projekt pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Jedná se o dobrovolné darování nových nebo zachovalých věcí, hraček, drogerie, bižuterie apod. Prostě věci, které by i vám (v daném věku) udělaly radost. Dárky se dají do krabice od bot a zabalí do vánočního papíru. Na krabici se uvede předem rezervovaný věk a pohlaví dítěte a odveze se do sběrného místa.V našem případě to byl Osík u Litomyšle, kde se o sběr dárků stará Dámský spolek Maceška.Sociální pracovníci donesou dárky na Štědrý den dětem rodin, které žijí v tíživé sociální situaci.Žáci v jednotlivých třídách nosili věci k darování a ty se potom spojily v balíčky. Celkem jsme darovali 19 balíčků pro děti od 5 do 17 let.Děkujeme všem, kteří cokoliv darovali. Vopařilová L., Lorencová Š.

Svatý Martin nám zatím ještě nepřinesl žádný sníh, ale prvňáčci se svými staršími kamarády z 9. ročníku se už vánočně naladili při pečení a zdobení perníčků. Jejich společnou práci můžete vidět na fotografiích a perníčky ochutnat po zakoupení na charitativním prodeji výrobků při vánoční besídce.

Happy Postcrossing!

Koncem října si osmáci vyzkoušeli jak daleko je jejich angličtina dovede. Poslali několik pohlednic do různých zemí jako je Finsko, Německo, USA... a netrpělivě čekali na ty adresované jim. A jednoho listopadového rána se konečně dočkali.  Pohlednice k nám cestovala 8879 km přímo z dalekého Japonska. Děkujeme a těšíme se na další!

Guy Fawkes Night u sedmáků

Letos jsme na jedné listopadové hodině angličtiny chystali tajné spiknutí a sháněli kvalitní střelný prach. To vše za přítomnosti krále, parlamentu a rebela jménem Guy Fawkes. Přiblížili jsme si tak původ svátku zvaného Bonfire Night. Foto zde.