Pasování na čtenáře

Městská knihovna Litomyšl, se kterou během školního roku spolupracujeme, pozvala prvňáčky ve čtvrtek 30. 5. na slavnostní "Pasování na čtenáře". Pro děti byla připravena malá zkouška, kde prokázaly svoje čtenářské znalosti a dovednosti. Na stanovištích je vždy čekaly pohádkové bytosti (v podání studentek VOŠP a SPgŠ Litomyšl), které pro ně měly připravené úkoly. Na závěr byli prvňáčci pasováni na čtenáře, dostali diplom, knížku na památku a především průkazku do knihovny. Čekání na autobus jsme si zpříjemnili pobytem na hřišti a osvěžující zmrlinou, užili jsme si tak společně pěkné dopoledne. Foto zde.

Malá technická univerzita - Polytechnické vzdělávání

V úterý 4. 6. k nám do školy za dětmi 1. - 3. ročníku přijela paní Libuše Rolečková.

Představila nám myšlenku projektu Malé technické univerzity. Pro žáky byl připraven program “Stavitel města”. Nejprve jsme si povídali o městech, jaké stavby v něm najdeme, následně si je děti ve skupinkách postavily ze stavebnice Lega. Následovalo vystavění společného města i se silnicemi. Děti získaly informace o mapách a jednoduchých technických výkresech, zakreslily si do nich své město. Závěrečná část programu probíhala venku, pro děti byly připravené sportovní aktivity. Za jejich splnění získaly “peníze” v podobě částí Lega, které následně mohly v obchodě proměnit za nákup budov a vytvářely si tak znovu své město. Program byl pestrý, pro děti velmi zábavný, učil je spolupráci, rozvíjel konstruktivní myšlení, technické a logické dovednosti. Foto zde.

Dne 4.6.2019 jsme navštívili místní Mikšíkův statek, kde jsme poznali práci se dřevem.Žáci si zde mohli vytořit vlastní ptačí budku, která bude zdobit okolí naší školy. Foto zde.

Dne 7.6.2019 se na naší škole sešli sportovci z devíti států a proběhla Sportolympiáda v těchto soutěžích: hod kriketovým míčkem, běh na 300/600 m, skok z místa, opičí dráha, běh v holínkách, skákání v pytli, přeskok švihadla. Po nástupu sportovců branou borců zazněly hymny jednotlivých zemí a po slibu sportovců a slibu rozhodčích byly hry prohlášeny za zahájené předsedkyní pořádajícího olympijského výboru Mgr. Simonou Kubeševou.

Poté již byly zahájeny soutěže v jednotlivých disciplínách. Výkony sportovců někdy dosahovaly vynikajících výsledků, jindy se moc nedařilo. Po součtu pořadí v jednotlivých disciplínách byli vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií a oceněni Medailemi, diplomem a sladkostí. Nejlepší sportovec s nejnižším součtem umístění byl odměněn prstenem Green Lantern.

Sportolympiáda se i přes mokrý podklad vydařila. Foto zde.

Výsledky:

1.k D   1. Vopařilová Anna             1.k Ch   1. Tobek Michal

2. Holcová Tereza                             2. Lexa Roman

3. Doležalová Dorotka                      3. Secký Jiří

2.k D   1. Benešová Lucie                2.k Ch  1. Holec Jakub

2. Čonková Nelly                             2. Jareš Jakub

2. Škeříková Tereza                         3. Tobek Jan

3. Rosendorfová Eliška

3.k D    1. Kuchtová Karolína       3.k Ch     1. Sejkora Matěj

2. Šindelářová Ela                            2. Vojáček Ondřej

3. Kmošková Markéta                      3. Havelka Jakub

3. Čšková Štěpánka