Dne 13. října 2019 jste nás mohli potkat na jedné z prvních opravdu prestižních běžeckých akcí, na startu stálo 376 běžců. Běžely se závody na 5 a 10 km Okolo Hlubáku nedaleko Holic. Na start 5 km se postavil Ondra Vojáček, Verča Hubinková a Eva Šplíchalová. Všichni tři se vešli do věkových kategorií 11 až 15 let, které byly skutečně konkurenčně našlapané! Tento závod byl zejména o sbírání zkušeností na větších akcích a pro naše tři vytrvalce to byla v neposlední řadě i tvrdá výkonnostní zkouška – terén i vzdálenost byly opravdu obtížné. Velmi si vážím účasti všech výše zmíněných! Děkuji.

Výsledky:

Ondra doběhl v čase 27:23 na 10. místě z 21 přihlášených v kategorii.

Verča doběhla v čase 28:57 na 6. místě z 20 přihlášených v kategorii.

Evička doběhla v čase 30:29 na 8. místě z 20 přihlášených v kategorii.

24.10.2019 se v naší škole opět vyskytovala strašidla, upíři, kouzelníci a ježibaby. Jeden z upírů jménem Cucíno ukázal svoje kouzla a vytvořil mnoho mýdlových bublin pro obveselení všech strašidel v okolí. Byly vyhlášeny nejlepší masky dne a nejkrásnější vyřezávané dýně, kterých se v letošním roce sešel velký počet. Lampionový průvod za celkem velké účasti rodičů i žáků byl zakončen hymnou Trstěnických strašidel. Raut, který byl připraven na přestávku, zaznamenal obrovský úspěch a všechna kouzelnická a strašidlácká jídla přímo kouzelně "mizela" ze stolů. Po již tradičním párku z udírny se žáci vydali na stezky odvahy - mladší jen v okolí školy, starší stezkou podstatně delší a hrůzostrašnější. Následovalo spaní žáků ve škole a myslím si, že žádné strašidlo se zde neobjeví do dalšího reje příští rok.

Foto zde.

Nová učebna jazyků a informatiky - přínos pro školu.

Školní rok 2019/2020 umožnil začít s výukou jazyků na naší škole v nové, zmodernizované učebně. Její vybavení přispívá zejména k zlepšení kvality poslechu – pomocí sluchátek má žák možnost maximálně se koncentrovat na mluvené slovo, je zvukově izolován od okolí. Posílí se tak poslechová zručnost a s ní zároveň i výslovnost. Komunikace probíhá i prostřednictvím mikrofonů. Žáci sedící v různých částech místnosti vedou rozhovor ve dvojici, nebo skupině. Učitel si volí, koho si chce poslechnout, může do komunikace vstupovat, pořídit zvukový záznam a odhalit tím chyby ve výslovnosti (to vše diskrétně). Zařízení zlepšilo podmínky pro výchovně-vzdělávací proces. Žáci získali reprezentativní učebnu blízkou mladé digitální generaci.

Zcela přepracovaná koncepce učebny na informatiku dodala škole možnost učit práci na počítačích efektivněji a rozšíření z 12 na 18 počítačů umožňuje větší zapojení žáků do výuky a práci jednotlivců na “svém” počítači. Nové stolky a židle splňují ergonomické normy pro práci s PC a napomohly k ekonomičtějšímu rozmístění počítačů. Zavedení kabeláže do plastových tunelů na zemi zase k lepšímu výhledu žáků na tabuli a velkoplošnou obrazovku.