V nabitém týdnu jsme v pátek 17. května 2019 okusili premiéru na zahrádkářské soutěži ve Svitavách. I přes strohé informace, které se nám podařilo před účastí získat, jsme si nevedli vůbec špatně! Žáci uplatnili vědomosti získané na během Dne Země, projektového dne nebo poznávací soutěže v Litomyšli. Lukáš Sigl reprezentující šestý ročník se opět setkal se svým přemožitelem z nedávné přírodovědné poznávačky v Litomyšli. Za osmý ročník s nadšením soutěžila Lukášova starší sestra - Vendula Siglová. Sourozenecká dvojce vybojovala dvě stříbrné medaile. Těšíme se na následující ročníky!

Po několika úspěšných účastech na přírodovědných poznávacích soutěžích v Litomyšli se podařilo součtem bodů třem našim žákům probojovat do finále, které se konalo 14. května 2019 v litomyšlském středisku volného času. Dorota Doležalová i přes časovou vytíženost obsadila krásné třetí místo mezi žáky druhých ročníků ze širokého okolí. V nabité konkurenci soupeřů skončil druhý mezi šesťáky Lukáš Sigl. Jeho poctivá příprava byla znát na bodovém zlepšení v každém kole. Pátý ze sedmých ročníků skončil Radek Holec. Finalistům patří obrovské poděkování a gratulace!

Dne 13. května 2019 proběhl na druhém stupni projektový den zaměřený na poznávání organismů. Po slavnostním zahájení v enviromentální učebně se třídy jako celky pustily do realizace poznávací soutěže dvaceti organismů pro zbylé žáky. Samotné realizaci předcházely několikatýdenní přípravy, plánování, konzultace s vyučujícím, určování rostlin i živočichů a práce v terénu. Nejvyšší míru správnosti zadání měli zadavatelé z šestého ročníku. Nejlepšími řešiteli předložené poznávačky byly žáci ze sedmého ročníku. Při závěrečné diskuzi se všichni přítomní shodli, že je velkým pozitivem navštěvovat školu obklopenou přírodou! Foto zde.

Ve středu 15. května 2019 se v multifunkčním sále SVČ Litomyšl uskutečnilo oblastní kolo soutěže ve zpěvu. Zúčastnili se žáci těchto škol: ZŠ a MŠ Budislav, ZŠ Cerekvice nad Loučnou, ZŠ Lubná – Sebranice, Masarykova ZŠ Morašice, ZŠ a MŠ Trstěnice, ZŠ Vidlatá Seč, ZŠ Zámecká Litomyšl, ZŠ U Školek Litomyšl, ZŠ T. G. Masaryka Litomyšl, celkem 75 dětí. Porota byla složena ze členů smíšeného pěveckého sboru KOS Pedagogické školy Litomyšl.

0. kategorie - žáci 1. tříd ZŠ - (8 soutěžících)

1. místo – Eliška Kuchtová, ZŠ a MŠ Trstěnice

1. místo – Viktorie Pávková, ZŠ Zámecká Litomyšl

1. místo – Justýna Pechancová, ZŠ a MŠ Budislav