03.03. 21Preventivní programy

Naši žáci čtvrté až deváté třídy se zúčastnili 26.2. a 2.3. on-line těchto preventivních programů.

4. + 5. roč. Skrytá nebezpečí internetu 1    

Počítačové hry: násilí a závislost. Témata rizik internetu: lživý obsah, pornografie,nebezpečné kontakty, sexting, nebezpečí webkamer, etika chatování, etika pořizování fotografií a videí, ochrana osobních informací a hesla.

6. + 7. roč. Skrytá nebezpečí internetu 2    

Kyberšikana: jak se bránit proti agresorům. Sexting: nebezpečí sdílení svých fotografií na internetu, KyberGrooming: nebezpeční „přátelé“. Zabezpečení účtu a osobních informací na internetu.

8. + 9. roč. Jak se nenechat podvést

Mladá generace je dnes vystavena takovému množství informací jako žádná jiná generace před nimi. Zároveň s tím jsou k informacím přehnaně důvěřiví. Jedním z rostoucích zájmů mladých je esoterika a konspirační teorie. Kritické myšlení je aplikováno na konkrétních příkladech podvodů, které demonstruje lektor: 1) demonstrace podvodu s horoskopy – proč tak sedí? (chladné čtení) 2) demonstrace podvodného čtení z ruky, příběh léčitele – podvodníka a placebo efekt. Konspirační teorie – pravda nebo lež? Kritické myšlení a Occamova břitva v praxi.    

6. + 7. roč. Komenský 2020                     

8. + 9. roč. Komenský 2020   

Lektoři se spojili s žáky přes aplikaci MS Teams a diskutovali s nimi o tom, jaké nebezpečí na ně číhá na internetu a jak se nenechat podvést. Žáci se navíc dozvěděli spoustu nových informací o Janu Amosi Komenském. Uplynulo již 350 let od jeho smrti. Jan Amos Komenský je považován za zakladatele moderní pedagogiky a vysloužil si přízvisko „Učitel národů“. Do obecného povědomí se zapsal také jako autor nejslavnějšího česky psaného díla 17. století s názvem Labyrint světa a ráj srdce. 

 

 
© 2021, www.zstrstenice.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0, css valid
TOPlist