17.06. 21Od zrníčka obilí po pecen chleba

KURZ PEČENÍ CHLEBA V TRSTĚNICI

Dne 15. 6. 2021 se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili velmi poučného a informacemi nabitého kurzu, jenž byl věnován tématu: Od zrníčka obilí po pecen chleba. Za přítomnosti profesionálního mistra pekaře jsme mohli nahlédnout do tajů tohoto trošku opomíjeného, ale tradičního řemesla a vyzkoušet si, jak se hněte těsto, ukládá chléb do ošatky na vykynutí, plete vánočka apod. Samotní žáci si pak nakonec připravili k upečení 2 plechy rohlíků a následující den jsme si ráno mohli dopřát jedinečnou ochutnávku vlastních výrobků – podávala se vánočka zdobená sezamem, voňavý a chutný chléb a samozřejmě dětmi vyrobené a křupavé rohlíčky. Chuť a vůně domácího pečiva byla jedinečná a všem DOPORUČUJEME!

Velké uznání patří rodině Kmoškových, kteří se o nás po celou dobu kurzu velmi pohostinně starali a výrazně tak pomohli celkové organizaci kurzu.

DĚKUJEME a budeme se těšit na další spolupráci.