08.11. 21Technohrátky

Letošní rok se opět žáci 8. a 9. ročníků účastní Technohrátek. Technohrátky jsou projekt, který nabízí návštěvu středních odborných škol a učilišť s technickým zaměřením v Pardubickém kraji. Díky němu se možní budoucí uchazeči podívají do dílen, učeben a dalších prostor hostitelské školy. Během dopoledne si soutěžně vyzkouší praktické dovednosti a odpoledne je čeká vědomostní kvíz. Za dopolední i odpolední část jsou pro vítěze připraveny velké ovocné dorty. Dorty jsou rozhodně motivační, ale jednoznačně nejdůležitější je seznámení se studijními obory, na které se žáci mohou v případě zájmu hlásit. Letos jsme navštívili VOŠ a SŠ technickou v České Třebové a Střední školu technickou ve Vysokém Mýtě. Již nyní se můžeme těšit na návštěvu a poznání dalších škol.