Vážení rodiče,

22. a 29.11.2021 ve všech školách opět proběhne testování žáků na přítomnost viru SARS-CoV-2. Dovolte mi proto poskytnout Vám k němu několik základních informací:

-          screeningové testování bude na všech školách po celé ČR

-          testování proběhne ve dvou termínech - 22. a 29. 11. 2021, a to v době od 7:00 do 7.45 hod.

-          testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS

-          testovat se bude antigenními testy; žáci si mohou do školy přinést testy vlastní (musí být schváleny Ministerstvem zdravotnictví), stejně tak si mohou přinést potvrzení o negativním PCR testu, které nesmí být starší 72 hodin

-          testování není bariérové, proto pokud se žáci neprokáží dokladem o ukončeném očkování (14 dní po druhé dávce), dokladem o tom, že v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19 či se odmítnou testovat, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nosit příslušnou ochranu úst a nosu (chirurgickou roušku, respirátor FFP2)

Vážení rodiče,

víme, že současná doba je složitá a trvá už velmi dlouho. Přes všechny těžkosti jsme však rádi, že můžeme Vaše děti i nadále učit prezenčním způsobem, proto věříme, že uvedené testování společně zvládneme. Děkujeme Vám za spolupráci.

Dne 22.10.2021 proběhne Vánoční focení dětí - jednotlivci, sourozenci, skupinky.

Vážení rodiče

Krajská síť podpory nadání, NPI ČR Pardubice Vás zve na

dvě online setkání pro rodiče s názvem Strasti rodičů nadaných a vysoce citlivých dětí , které se uskuteční 18. a 21. října, vždy od 17 do 19 hodin. V úvodu setkání proběhne přednáška (v každém dni jinak pojatá, zájemci se tedy mohou přihlásit na obě setkání), dále bude prostor pro diskuzi, dotazy a sdílení zkušeností. Setkání povede Ing. Kateřina Emer. Počet účastníků není omezen.

Přihlášení je možné přes tento formulář https://forms.office.com/r/gEFRHk04Bk , nebo formou e-mailu na adresu marketa.paleckova@npi.cz.

11.10. 21

2. + 4. třída

1. 10. 2021 adaptační program šitý na míru pro nově vzniklé třídní kolektivy - ALFA Středisko výchovné péče Svitavska- Mgr. Vojtěch Klusoň