02.03. 21dopis rodičům

Vážení rodiče,

obracím se na Vás, neboť se domnívám, že právě Vy nesete v této těžké době největší zátěž. Prosím, vydržte ještě! Nesete na bedrech spokojenost svých dětí, což je vzhledem k současné situaci náročné.

Abyste společně tyto nelehké časy lépe přežili, doporučuji:

-          Zachovávejte režim a pravidla na jaká jste byli zvyklí (vstávání, usínání, denní povinnosti, řád).

-          Veďte děti ke každodennímu pobytu venku.

-          Vysvětlujte dětem, co se ve společnosti odehrává formou, která je pro ně srozumitelná.

-          Mluvte s dětmi o jejich prožívání nebo zprostředkujte takový rozhovor s někým jiným; nepodceňujte jejich prožitky strachu a nejistoty.

-          Naplňte dětem dny smysluplnými činnostmi – zejména puberťáci potřebují, aby jejich úkony měly smysl, zapojte je do atraktivních prací v domácnosti a na zahradě; hledejte nové dovednosti a kompetence pro děti, vystavujte je nutnosti samostatného řešení, říkejte si o pomoc.

-          Myslete na sebe!! Na svůj odpočinek, na svou intimitu, na svoje duševní a fyzické zdraví, buďte během dne alespoň chvíli i bez svých dětí, pokud to jde.

Budete-li potřebovat konzultaci pro sebe či své dítě, obraťte se na mne na tel. 731586556 nebo na: svadlenkova-martina@seznam.cz.

Opatrujte se,

Martina Švadlenková, školní speciální pedagog