Ovoce do škol

Od  začátku února 2010 se mohou základní školy v celé naší republice zapojit do nového programu Evropské unie a České republiky „Ovoce do škol“. 

Na čerstvé ovoce a zeleninu, popřípadě balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. nakrájené ovoce), či balené ovocné a zeleninové šťávy (max. 25%celkového počtu dodaných produktů), mají nárok zcela ZDARMA všichni žáci 1. až 5. ročníků základních škol v ČR.

Naše škola se do projektu zapojila a od září 2010 dostávají žáci 1. - 5. ročníku pravidelně čerstvé ovoce a zeleninu.

Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, tím bojovat proti dětské obezitě, a tak zlepšit zdravotní stav mladé populace. Druhotným efektem by mělo být celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Dodávky pro naši školu zajišťuje společnost MK FRUIT.