Rej strašidel

20221024_184936

Po roční pauze jsme letos mohli zorganizovat dětmi tolik oblíbený Rej strašidel spojený s přenocováním ve škole. Pro děti z MŠ a žáky 1.-5.r. byl nejprve připravený program Podzimní strašidlení s čarodějnicemi Agátou a Malvínou. Děti si s nimi zatancovaly v rytmu strašidelných písní a zasoutěžily - např . skládaly kostlivce, krmily pavouky, létaly jako netopýři či se krčily jako myšky před kocourem. Ve stejnou dobu žáci 2.st. sledovali strašidelný příběh Mrtvá nevěsta. Po večeři následovala tolik očekávaná stezka odvahy. Daný večer 24.10.2022 hodně pršelo, ale i tak se nám podařilo pro děti připravit stezku odvahy v prostorách školy. Pro děti z 1. stupně byla kvůli nepříznivému počasí v prostorách školy a končila v tělocvičně, kde místo táboráku hořely svíčky ve sklenicích a symbolizovaly oheň. Byť byl táborák improvizovaný, zpívalo se ostošest. Žáci 2. st. se vydali na stezku do přilehlého okolí školy a užili si tmu a dušičkové počasí se vším všudy. K Reji strašidel patří také speciální pochoutky. Všem rodičům, babičkám i tetám děkujeme za krásné strašidelné občerstvení, které jsme mohli obdivovat a zejména ochutnávat. Všichni se budeme těšit zase na příští rok a doufat, že vyjde počasí a všechny aktivity proběhnou venku a stezka odvahy pro malé děti v okolí školy bude o to víc strašidelnější.