Preventivní program Veselé zoubky

IMG-20230302-WA0002

V 1. třídě není o zážitky se zoubky nouze. Téměř pravidelně někdo hlásí, jak se mu zoubek kýve, popřípadě nám přinese již vypadený kousek ukázat. Někdy se poštěstí a zoubek vypadne někomu přímo během vyučování. Proto jsme uvítali nabídku společnosti dm drogerie, která nás vybavila materiálem pro preventivní program Veselé zoubky.  S dětmi jsme si na dané téma povídali nad krásně barevným plakátem a všichni vzpomínali na první zážitky z návštěvy u pana zubaře. Povídali jsme si o tom, co dělat, aby návštěvy u zubního lékaře nebyly pro nás tak velkým strašákem. Na závěr akce jsme si rozbalili dárky od zmiňované společnosti, a ty vykouzlily úsměv na tváři všem. Na každého zúčastněného čekal krásný kartáček, voňavá pasta, přesýpací hodiny měřící čas čištění zubů, žvýkačky bez cukru a samolepka s podrobným popisem, jak si zuby správně čistit. Myslím, že jsme skvěle připraveni a kazy u nás nebudou mít šanci!