Výlet do planetária v Brně

IMG_20230322_111843

Ve středu 22.3. jsme si někteří z nás splnili sen. Ti, kteří ještě nebyli v Brně, nebo nebyli v planetáriu, nebo ještě nejeli s kamarády vlakem v kupé, se dočkali. Cestovali jsme ten den snad vším, kromě letadla a metra😊.  Našim cílem bylo planetárium na Kraví Hoře. Když jsme dorazili a usadili se, promítli nám přímo nad hlavy hvězdnou oblohu. Povídali nám o souhvězdích viditelných v tyto dny i o nejzářivějších hvězdách naší Galaxie. Poté jsme shlédli film s názvem Planety sluneční soustavy. Na okamžik jsme se vznesli a odcestovali s kosmonauty hluboko do vesmíru. V sále jsme seděli téměř vleže a nad námi v kopuli ubíhal vesmír s hvězdami. Létali jsme mlhovinami, nad krátery a prohlíželi si planety zblízka. Nakonec jsme uviděli planetu Zemi, malou modrozelenou kuličku, ke které jsme se z cesty po vesmíru vraceli. Řekli jsme si, že doma je stejně nejlíp. Do Trstěnice jsme se vrátili obtěžkáni suvenýry nejen s vesmírnou tématikou😊, lehce ochraptělí, to jak jsme oslavovali cestou zpátky vlakem každý tunel, a s myšlenkou, že jsme tam byli.