Zápis do 1. třídy

plakát- zápis

Ve čtvrtek 13.4. navštívili naši školu budoucí prvňáčci i s rodiči. Čekal je zápis do 1. třídy. Hned u vchodu je přivítaly pohádkové bytosti, jak se patří při správném pohádkovém zápisu. Dál už jsme se měli jako v pohádce. Společně jsme si zazpívali písničky s oblíbenými večerníčkovými postavičkami a než jsme se dostali do tříd k paním učitelkám, plnili jsme zábavné úkoly. Kocourovi v botách jsme pomohli zavázat tkaničku, Machovi a Šebestové jsme správně naskládali všechny školní pomůcky do aktovky tak, aby šla zapnout. Popelce jsme  pomohli přebrat hrách a čočku, aby mohla za princem na ples a stále hladovému Vilíkovi jsme nanosili pylové knedlíčky. Vyzkoušeli jsme si při tom naši obratnost při slalomu mezi kytkami s neposedným knedlíčkem na lžičce. Na závěr nás čekal Večerníček a skládání jeho papírové čepice. Pak jsme ve třídě u paní učitelky předvedli, co jsme se již naučili. Dostali jsme velkou pochvalu a dárečky s diplomem na památku. Zvládli jsme prostě vše, co má školák a správný pohádkový hrdina umět.