Oslava 60 let od otevření budovy školy

2.12.2023 jsme si připomněli, že v tomto roce uběhlo 60 let od otevření budovy školy. Sešli jsme se ve 13 h v tělocvičně ZŠ, kde slavnostním projevem zahájila tuto akci ředitelka školy Simona Kubešová. Ve svém projevu připomněla historii školství v obci Trstěnice a rozvoj školy v období posledních 10 let. Po ní následoval projev pana starosty Romana Kmoška. Následně před publikum předstoupili tři bývalí žáci naší školy Jana Pekáriková, Jaroslav Vejrych a Jan Krejsa. Podělili se s námi o vzpomínky na školu. Odpovídali na otázky tipu  který učitel je nejvíce ovlivnil, jaký předmět měli ve škole rádi, jakou vtipnou situaci ve škole prožili apod. Jan Krejsa patří v současné době mezi mediálně známé osobnosti, neboť pracuje jako moderátor zpráv na televizi Prima. Proto jsme ho požádali, zda by profesionálně nemoderoval vystoupení dětí z MŠ a žáků ZŠ a ZUŠ, v čemž nám s radostí vyhověl. Po tomto vystoupení se návštěvníci rozešli po škole. Čekala je tam retro třída, v PC učebně ukázka výuky nové informatiky, zábavný kvíz o škole na tabletech, v environmentální učebně předvedení nových pomůcek k výuce fyziky, chemie a přírodopisu s možností vyzkoušení práce s nimi. V některých třídách probíhaly adventní dílny. Drobné dárky bylo možné si buď vyrobit nebo zakoupit. K zakoupení byly také reklamní předměty s motivem či logem školy - hrnečky, placky, klíčenky, tašky a propisky. Součástí akce bylo občerstvení jak slané tak sladké v kuchyňce či školní jídelně. Celá akce byla zakončena rozsvícením vánočního stromu u školy. Fotky z oslavy si můžete prohlédnout ve fotogalerii https://www.zstrstenice.cz/oslava-60-let-od-otevreni-budovy-skoly